Amazon Satıcı Hesabı Açma | Payoneer Hesap Açma

By |

Amazon FBA serimizin birinci bölümünü tamamlayarak Amazon’un ne olduğunu, Dünya’daki konumunu öğrendik ve Amazon FBA hakkında bilgiler edindik. Amazon ile iş ortağı olarak çalışmak istediğinize karar verdiyseniz sıra geldi Amazon Satıcı Hesabı hakkında bilgi edinmeye..

Amazon satıcı hesabı açmadan önce size birkaç uyarıda bulunmak istiyorum. Lütfen önce aşağıdaki uyarıları okuyun..1-) Satacağınız ürünü belirlemek için yapacağınız araştırmalar zaman alacağı için, bazen 1 ay sürebilir, ürününüzü belirledikten sonra hesap açarsanız aylık ücret olan $39.99 ücreti boş yere ödememiş olursunuz. ( Ödeyenler satış yapmadıkları takdirde amazon ile görüşerek iade talep edebilirler)

2-) Satıcı hesabı açmadan önce Payoneer hesabınızı açmalısınız. Payoneer hesap açılışında girmiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin doğru olması gerekmektedir. Bazı kişiler bu bilgileri yanlış versek bir şey olur mu gibi sorular soruyorlar EVET bir şey olur 🙂 Türkiye’de bir iş yeri açmak için resmi daireye gidip bilgilerimi yanlış versem olur mu demeniz ne kadar yanlışsa burada da öyle düşünmeniz o kadar yanlış. Çünkü resmi bir iş yapacaksınız. Amazon’a da Payoneer’e de gerçek bilgilerinizi vermek zorundasınız. Ayrıca Türkçe karakter kullanmayın.

3-) Hesap açılışında dikkat etmeniz gereken en önemli husus; Payoneer’e verdiğiniz adres bilginiz ile Amazon’a verdiğini adres bilgileri BİRE BİR (noktası virgülüne kadar) aynı olmalıdır. Bunun yanı sıra Amazon, hesabınızı doğrulamak için sizden belirli evraklar talep edecektir.(kimlik bilgisi, fatura örneği gibi) Amazon’a göndereceğiniz fatura örneğinde, banka ekstresinde yazan adres Amazon’a girmiş olduğunuz adresi ile BİRE BİR aynı olmalıdır. BU KISIM ÇOK ÖNEMLİ ! O nedenle hesap açılışlarına başlamadan önce adres bilgilerinizin yazılı olduğu fatura/ekstrelerinizi kontrol edin hesap açılışlarında orada yazan adresi kullanın. Amazon hesap açılışı başvurularını öncelikle amazon botları kontrol etmektedir ve en ufak bir harf değişikliğinde onay vermemektedir.

İlk önce Payoneer Hesap Açma  başlıklı konumuza  bakalım..


Payoneer Hesap Açma

Payoneer Amazon kazançlarımızı alabilmemizi sağlayan bir ödeme sistemidir. Türkiye’de paypal olmadığı için bizler ödemelerimizi Payoneer kullanarak alabiliyoruz. Payoneer hesap açma ile ilgili sayfaya gitmek için aşağıdaki linki tıklayın..

ALACAĞINIZ ÖDEMELERİNİZ İÇİN 25$ KAZANMA FIRSATI !

ŞİMDİ KAYIT OL

Bu linkte tıkladığınızda aşağıdaki sayfa açılacaktır.

Payoneer Türkçe  desteği vermektedir. Kayıt olmak için Sign Up & Earn $25 butonuna tıklayın. Açılan sayfada en üst sağ kısımda dil seçeneklerinden Türkçe’yi seçerek işlemlerinize devam edebilirsiniz. Güncel olan bilgilere Google ve Youtube üzerinden kolayca ulaşabileceğiniz için ben burada detayları anlatmayacağım. Aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Siz de youtube filtrelerini kullanarak en güncel videolara ulaşabilirsiniz.

Payoneer Hesap Açma Videosu

Payoneer hesap açma ile ilgili bilgileri verdiğime göre sıra Payoneer Kart ile ilgili bilgi vermeye geldi. Amazon’dan para kazandık, Amazon kazandığımız parayı Payoneer hesabımıza gönderdi.. Peki kazandığımız parayı Türkiye’den nasıl alacağız ? İşte bu sorunun cevabı; Payoneer Kart

Payoneer Kart ön ödemeli bir banka kartıdır.(Debid Card) Amazon, kazancımızı Payoneer hesabımıza gönderecek biz de Payoneer Kartımızla bulunduğumuz şehirde döviz ödemesi yapan herhangi bir ATM den paramızı çekeceğiz. Kullananların çoğu daha az komisyon aldığı için TEB ATM lerini tavsiye ediyorlar aklınızda bulunsun.

Payoneer Kartı Nasıl Temin Edeceğiz ?

Payoneer hesabınızı oluşturduktan sonra size bir onay maili gelecektir. Onay mailindeki talimatları yaparak hesabınızı onayladıktan sonra hesabınızın üst menüsünde “ Kart Sipariş Edin” butonuna tıklayarak kart talep edeceksiniz. Ben kart talep ettiğimde ücretsiz olarak gönderiyorlardı. Amazon ile ilgilenen Türklerin çoğalması ve talebin artması nedeniyle sanırım 25$ gibi bir ön ödeme talep ediyorlar. Son durum nedir bilmiyorum. Bir ön ödeme varsa bile ödeyeceğiniz para hesabınızda duracak ve yine size ait bir para olacaktır.

Kartınızı da talep ettiğinize göre son iki adım kaldı..Birinci adım kartın gelmesini beklemek 🙂 Yaklaşık 10 gün gibi bir sürede elinize ulaşacaktır. İkinci adım kartı aktif etmektir.

Payoneer Kart elinize ulaştığında zarfın içinden aşağıdaki gibi bir bilgilendirme yazısı çıkacaktır.

Kartınızı kullanmadan önce aktif etmeniz gerekmektedir. Kartınızı aktif etmek için kağıtta belirtilen talimatları uygulayabilirsiniz ya da hesabınıza girdikten sonra hesabınızın üst menü kısmından kartınızı seçerek işleme devam etmeniz gerekiyor. Ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır..

Kartınızı seçtikten sonra aşağıdaki ekran açılacaktır;

Ekranda istenen bilgileri girdikten sonra Aktif hale getir butonuna basarak kartınızı aktif edebilirsiniz. Tebrikler Artık kartınızı kullanabilirsiniz..

Amazon satıcı hesabı açarken Payoneer Bank Account Statement (Payoneer banka hesap dökümü) almanız gerekecektir. Bu belgeyi nasıl alacağınızı güncel olması açısından youtube videolarından öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki videoda da anlatılmaktadır;

Payoneer bank statement nasıl alınırŞimdi gelelim Amazon Satıcı Hesabı Açma başlıklı konumuza..


Amazon Satıcı Hesabı Nasıl Açılır

Amazon satıcı hesabı açmak için ilk adım olarak ilgili sayfaya gidelim. Aşağıdaki linki tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz; https://services.amazon.com/

Linki tıkladığınızda aşağıdaki sayfa açılacaktır..

Bu sayfadan “ Start Selling” butonuna tıklayarak hesap oluşturmaya başlayacaksınız. Amazon’da “Bireysel Hesap”(Indivisual) ve “Profesyonel Hesap”(Proseffional) olmak üzere iki farklı satıcı hesap türü vardır. Bireysel hesabı seçerseniz aylık üyelik ücreti olan $39.99 ödemezsiniz ancak aylık en fazla 40 tane ürün satabilirsiniz. Profesyonel hesapta aylık $39.99 ödersiniz ve sınırsız sayıda ürün satabilirsiniz.

Ben burada Amazon satıcı hesabının nasıl açıldığını tek tek anlatmayacağım. Anlatmamamın 2 tane nedeni var. Birincisi Amazon devamlı güncellenmektedir şimdi anlattığım şeyler 3 ay sonra farklı olabilir o nedenle anlatmıyorum. İkincisi güncel olan bilgilere Google ve Youtube üzerinden, İngilizce biliyorsanız Amazonun kendi sitesinden rahatlıkla ulaşabiliyor olmanızdır. Kısa bir araştırma yaparsanız karşınıza ilgili makaleler ve videolar çıkacaktır. Ben sizin için bir araştırma yaptım.

Amazon satıcı hesabının nasıl açıldığını okuyarak öğrenmek isterseniz Yiğit Tuna’nın görseller ile destekleyerek anlatmış olduğu şu yazısı sizin için yararlı olacaktır;

https://blog.amzcozumleri.com/amazon-magaza-acma

Video olarak hazırlanmış içerikleri izleyerek öğrenmek isterseniz aşağıdaki videoları izleyebilirsiniz;

Birinci Video Amazon’da bireysel ve profesyonel hesaplar arasındaki farkları anlatıyor..

İkinci Video Amazon satıcı hesabı açma hakkında bilgi veriyor..

Bireysel Hesap Açılışı

Profesyonel Hesap Açılışı

Amazon FBA serimizin FBA #3 yazısında Amazon Ürün Bulma, Amazon Satış konularını inceleyeceğiz.. FBA #3 yazısına gitmek için