Amazon TR

By |

Amazon TR diğer bir ifade ile Amazon Türkiye bugün (19.09.2018) itibariyle resmen Türkiye’deki faaliyetlerine başladı. Uzun zamandır Türkiye pazarına gireceği konuşulan ve Türkiye operasyonları için eleman alımı yapan Amazon bugün Türk kullanıcıları ile buluştu. Dünya e-ticaret devi olan Amazon’un www.amazon.com.tr web sitesini ziyaret eden ziyaretçiler siteye erişim sağlanabildiğini gördüler. Siteyi ziyaret eden ziyaretçiler Amazonun özel mesajı ile karşılaştılar. Amazon Türk kullanıcılarını bu mesaj ile karşıladı;

Amazon’un Türkiye’ye gelmesiyle online ticaretteki dengeler de değişecektir. Özellikle Amazonun sağlamış olduğu müşteri memnuniyeti sektördeki diğer oyuncuları müşteri memnuniyeti konusunda yeni çalışmalar yapmaya zorlayacaktır. Rekabetin artması alınan hizmet kalitesinin artması açısından düşünüldüğünde müşteriler açısından olumlu olacaktır.

Amazon sadece alışveriş yapmak isteyen kişiler için değil internet kazançları ile ilgilenen kişiler için de çok önemli bir e-ticaret sitesidir. Amazon’un Türkiye’ye gelmesi internet kazançları ile ilgilenen bir çok kişiyi, benim gibi, sevindirdi. Amazon.com.tr sitesini incelediğimde satış ortaklığı ile ilgili bir link ve açıklama göremedim. İlerleyen süreç içerisinde satış ortaklığı kısmının da ekleneceğini düşünüyorum. Sizler de Amazon üzerinden satış ortaklığı yöntemi ile para kazanmak istiyorsanız belirli aralıklarla Amazon’un sitesini ziyaret etmeli ve bu özelliğin siteye eklenip eklenmediğini kontrol etmelisiniz.

İlerleyen süreç içerisinde Amazon satış ortaklığı özelliğini web sitesine eklediğinde ben de bu hizmetten yararlanacağım ve sizlerle bilgi paylaşımında bulunacağım..