Dropshipping sizin için uygun mu?

By |

Dropshipping’in sizin için uygun olup olmadığı gerçekten zor bir soru ve bu videoda bunun cevabını veremeyiz. Çünkü bu sorunun cevabı tamamen sizin ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Eğer elinizde büyük miktarda paranız var ve bu paranız ile yatırım yaparak kısa sürede yüksek kar oranlarına ulaşmak istiyorsanız dropshipping  sizin için uygun olmayabilir. Eğer, fazla bir sermayeniz yok ise ve e-ticaret yapmak istiyorsanız dropshipping sizin için en iyi iş modeli olabilir.

Dropşipingin düşük başlangıç ​​maliyeti, bu iş modelini kolaylıkla keşfetmeye başlamanızı sağlar. Diğer tüm iş modellerinde olduğu gibi, dropshipping’ın avantajları ve dezavantajları vardır.

Avantajları

1-Başlamak İçin Sermaye Gerektirmez Herhangi bir ürün envanterini önceden almanıza gerek yoktur, yalnızca tedarikçiye müşteriden aldığınız şeyin bir kısmını ödersiniz. Bir şirket sahibi olmanıza gerek yoktur öğrenci bile olsanız e-ticaret yapmaya başlayabilirsiniz.

2-Her Yerden Çalışabilirsiniz Tedarikçilerinizle çalışmaya başlamanız iş ortaklarınız olduğu anlamına gelir. Siz dijital olarak tanıtımdan sorumlu olurken onlar ürün listeleme, pazarlama, optimizasyon, müşterileri destekleme vb. tüm işlemlerle ilgilenirler.

İnternete bağlı bir bilgisayarınız olduğunda dünyanın her yerinden işinizi yürütebilirsiniz. Zaman ve mekan sınırlaması olmadan istediğiniz zaman istediğiniz yerde çalışabilirsiniz.

3-Ölçeklenebilirlik 10 TL değerindeki bir cep telefonu kılıfını da satsanız 1.000 TL değerindeki bir mobilyayı da satsanız  temel olarak yapmanız gereken şey aynıdır;  ürünün ücretini ve sipariş bilgilerini tedarikçinize aktarmanız. Bu, bir dropshipping işletmesinin yüksek oranda ölçeklenebilir olduğu ve tedarikçilerinizin işleme kapasitesiyle sınırlı olduğu anlamına gelir. Tedarikçileriniz sınırlı bir stoğa sahipse veya siparişlerinizin miktarını karşılayamıyorsa, başka bir dropship tedarikçisi bulmalısınız.

4-Onbinlerce ürün çeşidi Kendi envanterinizi gerçekten satın almanıza veya depolamanıza gerek kalmadan, çok çeşitli ürünler sunabileceğiniz bir iş modelidir.

Dezavantajları

1-Yüksek Risk – İşin tüm fiziksel yönleri kontrolünüzün dışındadır. Yüksek paketleme kalitesine, hızlı taşıma ve nakliye sürelerine ve stok kullanılabilirliğine bağlı kalmanız gerekirken, tüm bu hususlar sizin kontrolünüz dışındadır ve sizin kültürünüzden farklı kültürlere sahip tedarikçilerinize güvenmeniz gerekir. Kontrolünüzde olmayan birçok nokta var. Tedarikçiniz ürünü karıştırdığında kızgın müşterilerinizle iletişim kurmak sinir bozucu olabilir.

2- Düşük Kar Marjları Dropshipping dünyasına giriş bariyeri nispeten düşüktür, bu nedenle çok kalabalık bir alandır. Bu, özellikle son birkaç yıl içinde daha da arttı. Satıcılar, rekabetin üzerinde durmak ve önemli gelirler elde etmek için benzersiz bir rekabet avantajı bulmalıdır. Dropshipping, görüldüğü kadar çok kolay değildir. Kararlı ve odaklı bir çalışma ile başarılı olunur.

3-Daha Yavaş Gönderim Süreleri Çalışmalara göre, gönderim süresi online alışveriş yapanların satın alma kararında en önemli faktördür. Sadece birkaç saat hatta dakika önce sipariş ettiğiniz paketlerin kapınıza gelmesi fark edecektir. Özellikle Amazonun 2 gün gibi kısa sürede ürün teslim etmesi rekabeti arttırmaktadır.

2 thoughts on “Dropshipping sizin için uygun mu?

 1. alperen

  kurs aldım havale ile , o kadar yazdım e mailden cevap gelmedi ?

  Reply
 2. Satış Ortaklığı Post author

  Merhaba Alperen Bey,

  Kursu indirimli almak için bana nejatkozan [ @] hotmail .com adresinden ulaşarak indirim kodunuzu alabilirdiniz. Bana ulaşan bir mail olmadı.Hangi maile yazdığınızı anlayamadım. Yardımcı olabileceğim bir durum varsa bana ulaşabilirsiniz.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *