Girişimci İpucu – Evde İş İmkanı

By |

Günümüzde hem iş adamları hem çalışanlar ev tabanlı işlerle ilgili faydalı ipuçlarını araştırıyor ve ev tabanlı iş sektörüne dâhil oluyor. Yenibiris.com un yapmış olduğu son ankete göre Türkiye’de çalışanların yüzde 81’i evden çalışmaya olumlu bakıyor. Teknolojinin getirdiği imkanlar, maliyet tasarrufu, iş verimliliği, çalışan memnuniyeti vb. sebepler nedeni ile evden çalışma modelini uygulayan bir çok büyük şirket var. Türkiye’de evden çalışma modelini uygulayan şirketler arasında Cisco, HP, Intel, PepsiCo, P&G, Turkcell, Unilever gibi global şirketler var.

Artık giderek daha fazla insan, hatta bilgisiz bireyler bile, online olarak sonsuz fırsatlar olması nedeniyle evde iş imkanı yaratmak istiyor. İnterneti kullanan herhangi bir kişi bir online girişimci olabilir. Ev tabanlı online bir iş daha az sermaye yatırımı gerektirmektedir ve birçok insan online bir iş ile kolayca bir servet kazanabileceğini düşünmektedir. Ancak online bir iş bile dikkatli düşünce ve değerlendirme gerektirir. Başarıya ulaşabilmek için çok çalışmanız, sabırlı olmanız ve işinizi geliştirmek adına zaman harcamanız gerekir.

Online iş fırsatları arasında satış ortaklığı, blog yazarlığı, metin yazarlığı, website tasarımı vb birçok fırsat vardır. İnternet üzerinden araştırma yapmaya zaman ayırırsanız kendi istek ve yeteneklerinize uygun yüksek kazançlı iş fırsatlarını bulabilirsiniz.

Ailesine bakmakla yükümlü olan ve profesyonel bir kariyeri olmayan insanlar için, ev temelli bir online iş onların ihtiyaçları olan finansal gereksinimlerini karşılayabilir. Online bir işi işletmek esas olarak sadece gelir elde etme isteği üzerine gelişmiyor. Bundan daha fazlasını gerektiriyor. Ev tabanlı işinizi başarılı bir şekilde yönetebilmeniz için bazı yararlı ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz:

1- Hiç kimse her şeyi bilemez ve bu durum girişimciler için de geçerlidir. İşinizin patronusunuz, ancak bu herhangi bir desteğe ihtiyacınız olmayacağı anlamına gelmiyor. İşinizin başarıya ulaşması için hedef pazarınız hakkında daha fazla bilgi edinmeniz gerekir. Böylece kendi ihtiyaçlarınızı onların ihtiyaçlarına göre ayarlayabilirsiniz. Hedef pazarınız hakkında detaylı bilgileri meslek kuruluşları ile ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Yapacağınız araştırmalar sayesinde bilmediğiniz çok şey öğrenebilir ve işinizi öğrendiğiniz bilgiler doğrultusunda yönlendirebilirsiniz.

2- İnsanın bilmek ve uygulamak konusunda kısıtlamaları vardır. Bu yüzden işinizle ilgili olan her şeyi bilemeyeceksiniz. Ev tabanlı online işinizi başarılı bir şekilde yürütebilmek için doğru eğitimi almalısınız. Kayıt tutma, vergi dilimleri, vergi indirimleri ve temel muhasebe prosedürleri gibi konulara alışmalısınız. Bir dizi eğitim vasıtasıyla, özellikle alanında yeni başlayan biriyseniz online işinizi yürütmek için daha fazla bilgi edinmelisiniz.

3- Bilmediğiniz bir işe asla başlamayın. Eğitim ve deneyim başarının anahtarıdır. Evden yapılan işinizi sorunsuz bir şekilde yürütmek için konunuzda bir uzman olmalısınız. Mümkün olduğunca çok öğrenmeye devam edin.

4- Umudunuzu asla kaybetmeyin. Tüm eğitimleri geçebilmeniz ve profesyonel bir girişimci olabilmeniz için daima kendinize güvenin. Başarılı bir online iş için sabırlı olmak çok önemlidir. Özellikle bazı güçlüklerle ve sorunlarla karşılaştığınızda kolayca vazgeçmeyin. Çok çalışarak ve sabırlı olarak istediğiniz kesin sonuçları elde edebilirsiniz. Büyük sonuçlar anında ortaya çıkmaz. Eğitiminize, iş planlarınıza ve özellikle de kendinize güvenmelisiniz.

Bunlar, evde yapılan işi başarıya ulaştırmak için kullanabileceğiniz bazı ipuçlarıdır. İnternet’te bulabileceğiniz birçok ipucu var ancak bu dört ipucu en iyi ve en etkili ipuçları arasındadır. Pek çok uzman girişimci bunların doğru olduğunu söyleyecektir. Siz de bu ipuçlarını dikkate alarak evde iş imkanı yaratabilirsiniz. Ayrıca işinizi geliştirmek adına girişimci atölyelerine katılabilirsiniz; böylece ünlü girişimcilerle tanışabilir ve hayatları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. İşinizi doğru başlatıp doğru adımlarla ilerlerseniz büyük kazançlar elde edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *