SATIŞ ORTAKLIĞI(AFFILIATE MARKETING)&PARA KAZANMA&ÜRÜN SEÇİMİ

By |

Para kazanma konusu tahmin edebileceğiniz gibi sadece bizim ülkemizdeki insanların değil bütün dünyadaki insanların ilgisini çeken ve en çok araştırılan konular arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Para kazanma konusu ile ilgili offline olarak uygulanabilecek birçok yöntemi yıllardan beri devam eden ticaret hayatımızda kullanmaya devam ediyoruz. Ancak internetin hayatımıza girmesi ve artık neredeyse vazgeçemeyeceğimiz bir parçamız olması nedeniyle İnternetten Para Kazanmakonusu daha çok araştırılmaya başlandı. Son yıllarda ülkemizde internetin daha yaygın hale gelerek internet kullanım oranının giderek artmasıyla internetten para kazanmak isteyen insanların sayısında da büyük bir artış yaşandı.

Dünyanın birçok ülkesinde İnternetten para kazanmak isteyen girişimciler yıllar önce internette para kazanma konusunu araştırmış ve internetten para kazanmanın yollarını bulmuşlar. İnternetten para kazanma konusunda İngilizce olarak hazırlanmış binlerce web sitesi ve ürünün olduğunu görebilmemiz dünyanın her yerinde bu işin yıllardır yapıldığını ve bir sektör haline geldiğini bize kanıtlamaktadır. Türk insanının bu konudaki bilgisizliği ve ön yargıları bu sektörün Türkiye’de pek bilinmemesinin ve gelişememesinin en önemli nedenleridir. Her ne kadar son 3-4 yıldır ülkemizde de bu konu giderek gelişim gösteriyor olsa da henüz emekleme aşamasında diyebiliriz. Bu konuya ilgi duymuş olmanızdan sizin Türkiye’deki bir çok insandan farklı düşündüğünüzü, ön yargılarınızın olmadığını ve internetten gerçekten para kazanıldığını bildiğinizi tahmin edebiliyorum.Dünya’daki milyonlarca girişimci arasında yerinizi alarak kendi hedeflerinize kısa sürede ulaşabilmeniz için internetten para kazanmak konusunda uygulayacağınız yöntem sizin başarınızı etkileyecek en önemli etken olacaktır. Dünya çapında başarılı olmuş girişimcilerin ve girişimcilere eğitim veren guruların uyguladıkları ve tavsiye ettikleri yöntemin hangisi olduğunu araştırdığınızda satış ortaklığı(affiliate marketing) olduğunu görebilirsiniz. İnternetten para kazanmak için çeşitli yöntemleri uygulayabilirsiniz ancak satış ortaklığı(affiliate marketing) yöntemi ile elde edebileceğiniz kazançlara diğer yöntemlerle ulaşmanız çok zor olacaktır.

Satış ortaklığı(affiliate marketing) yöntemi ile kazanabileceğiniz para miktarlarını öğrenmek için burayı tıklayın..

Satış ortaklığı(affiliate marketing) yönteminin bütün dünyada en çok tercih edilen yöntem olmasının başlıca nedeni; bu yöntem ile yüksek oranlarda komisyonlar kazanabiliyor olmanızdır. Siz de internetten satış yaparak para kazanmak istiyorsanız satış ortaklığı(affiliate marketing) yöntemini uygulamalısınız. Satış ortaklığı(affiliate marketing)  ile internetten para kazanma konusunda yapmanız gereken ilk şey; hedef kitlenize uygun bir ürün belirlemektir. Ürün seçimi internetten para kazanmak için atacağınız adımlardan en önemlisidir ve ürün seçmeden önce bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Ürün seçimini yaparken arama motorlarından yararlanabilir ve hangi ürünlerin daha çok tercih edildiğini tespit edebilirsiniz. Belirlediğiniz sektörde en çok tercih edilen ürünlerin bir listesini çıkarıp ürünleri inceleyerek satmak istediğiniz ürünü belirleyebilirsiniz. Ürün seçimini yaparken kendinizi ürünü satmak istediğiniz kişilerin yerine koyarak ürünü belirlemeye çalışmalısınız ve ” Ben olsam bu ürünü alırmıyım ” sorusunu kendinize sormalısınız.

Seçeceğiniz ürünün satmak istediğiniz hedef kitlenizdeki kişilerin sorunlarını çözebilecek bir ürün olmasına ve onlar için yararlı olabilecek bir ürün olmasına özen göstermeniz satışlarınıza olumlu yansıyacaktır. Ürün seçerken kendi hobileriniz ile alakalı bir ürün seçerseniz yapacağınız çalışmaları daha zevkli bir şekilde yapabilirsiniz. Severek yapacağınız çalışmalarınızın sonucunda da başarıya ulaşma süreniz daha kısa olacaktır. Ancak internetten para kazanmak isteyen bir girişimci olarak sadece kendi hobilerinize değil diğer insanların da hobilerine ilgi duymalı ve size para kazandırabilecek ürünleri analiz etmelisiniz.

Satış ortaklığı(affiliate marketing) yöntemini uygulayarak internetten para kazanmak için bir çok faktörü beraber değerlendirmeniz sizin yararınıza olacaktır. Örneğin ürün seçerken seçtiğiniz ürünün mevsimlerle alakalı olarak satışında bir farklılık olup olmadığına dikkat etmeniz size bazı ürünlerde çok yarar sağlayacaktır. Kayak sporu ile ilgili bir ürün satışını yapıyorsanız Aralık-Ocak ayları satışlarınızın en fazla olabileceği aylar olacağından o aylarda reklam kampanyalarınızı daha fazla yapabilirsiniz. Aynı şekilde zayıflamak isteyen insanların sayısı yaz aylarında daha fazla artmaktadır. İnsanlar tatile gittiklerinde daha zayıf görünmek istedikleri için tatile gitmeden önce zayıflamak isterler. Dolayısıyla eğer zayıflama ürünü satışı yapıyorsanız yaz aylarından bir kaç ay önce ve yaz ayları sizin en fazla ürün satacağınız aylar olacaktır. Bu faktörlere benzer satışlarınızı etkileyebilecek faktörleri önceden belirlemelisiniz.

Satacağınız ürün ile ilgili aklınıza gelen bütün faktörleri bir liste halinde hazırlayarak belirli bir satış stratejisi belirlemeniz internetten para kazanma çalışmalarınızda size hem zaman hem de para kazandıracaktır. Belirlemiş olduğunuz faktörlere göre doğru zamanlarda reklam kampanyaları düzenleyerek kampanyalarınızın verimliliğini arttırabilir ve daha fazla satış gerçekleştirebilirsiniz. Ürün seçiminde dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise seçtiğiniz ürünün hedef kitlenize hitap edip etmediğidir. Müzikle ilgilenen insanları hedef alarak bir ürün satmak istediğinizi düşünelim.  Nota Eğitimi, Gitar Kursu adında iki tane ürün olduğunu varsayalım.

Satış ortaklığı(affiliate marketing) yöntemi ile Nota Eğitimi adlı ürünü satmaya çalışmanız hedef kitleniz olan müzikle ilgilenen insanlara hitap edecek bir ürün olacaktır ve doğru bir ürün seçmiş olacaksınız. Gitar Kursu adlı ürünü aynı hedef kitleye satmaya çalıştığınızda müzikle ilgilenen insanlardan sadece gitar çalmak isteyen insanlar ürününüzle ilgilenecektir. Dolayısıyla siz hedef kitlenizi yanlış belirlemiş olacaksınız. Başka bir müzik aletini çalmak isteyen bir insan sizin ürününüzle ilgilenmeyecektir. Gitar Kursu ürünü belirli bir sayıdaki insana hitap eden bir üründür.( Niche product/ Niş ürün )

Satış ortaklığı(affiliate marketing) yöntemi ile internetten para kazanmak için seçeceğiniz ürünün hedef pazarını başlangıçta iyi belirlemeli ve çalışmalarınızı hedef pazarınıza göre yapmalısınız. Ürününüz belirli bir kesime hitap edecek niche bir ürün mü olacak yoksa daha fazla insana hitap edebilecek bir ürün mü olacak onun kararını en başta vererek ürün seçimi yapmanız para kazanma konusunda yapacağınız çalışmaların temelini oluşturmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *