SATIŞ ORTAKLIĞI(AFFILIATE MARKETING)&WEB SİTESİ KURMAK

By |

Satış ortaklığı (affiliate marketing) ile internetten para kazanmak istiyorsunuz ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz yada biliyorsunuz ama hangi yöntemi kullanarak para kazanacağınıza karar veremediyseniz; bu yazımda web sitesi kurmak hakkında bilgi paylaşarak size yardımcı olmaya çalışacağım.

Satış ortaklığı (affiliate marketing) yöntemini uygulayabilmeniz için birinci ve ikinci yöntem olmak üzere önceki yazımda(tıkla) iki yöntemden bahsetmiştim. Yöntem yöntem içinde oldu ama umarım kusuruma bakmazsınız : ) Amacım sizin daha iyi anlamanıza yardımcı olmak. Birinci yöntemde web sitesi kurmak gibi bir zorunluluğunuz yoktu ve internetten satış yapmak için reklam vermeniz gerektiğinden bahsetmiştim. İkinci yöntemde bir web sitenizin olması gerektiğinden ve web sitesi kurmanın sizin internetten para kazanmak adına yapacağınız en iyi uygulama olacağını söylemiştim.

Web sitesi kurmak denilince eğer bu konuda bilgi sahibi değilseniz birçok insan gibi sizde bu işin zor olduğunu programlama dillerini bilmeniz gerektiğini, bazı programları öğrenmeniz gerektiğini, grafik, tasarım gibi konularda bilgi sahibi olmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Eğer bu yazdıklarımı düşünüyorsanız bu işin zor olduğunu düşünmeniz de son derece doğal. Ama size güzel bir haber verelim ve bu korkunuza artık son verelim : ) Satış ortaklığı(affiliate marketing) yöntemi ile internetten para kazanmak için web sitesi kurmak büyük bir avantaj ve bu avantajı elde etmek sizin düşündüğünüz kadar zor değil. Hatta birkaç bilgiyi öğrendikten sonra web sitesi kurmak çok basittir.

Web sitesi kurmak için arama motorlarında arama yaptığınız zaman birçok site bulabilirsiniz ve bu sitelerden bir çoğu size bedava site kur, bedava site gibi olanaklar sunar. Web sitesi kurmak için öncelikle kendinize bir amaç belirlemeniz gerekmektedir. Sizin amacınız eğer sadece benim adıma bir web sitem olsun bilgilerimi insanlarla paylaşayım ise size bahsettiğimiz ücretsiz web site kurulumu sağlayan web siteleri/firmalardan yararlanabilirsiniz. Web sitesi kurmak için bu tür web siteleri/firmaları tercih ettiğinizde bilmeniz gereken şey web sitenizin adının uzantısında sağlayıcı firmanın isminin yer alacağıdır. Örneğin  www.adınızsoyadınız.com adında bir web sitesini ABC firmasında ücretsiz kurmak istediğinizde web sitenizin adıwww.adınızsoyadınız.ABC.com şeklinde olacaktır.

Web sitesi kurmak için ücretsiz hizmet sağlayan ABC firması kendi reklamını yapmak için sizin web sitenize kendi ismini de ilave etmektedir. Dolayısıyla firmanın isminin sizin web sitenizin adında görünmesi sizin için bir sakınca teşkil etmiyorsa bu tür firmaları kullanarak internette 5-10 dakika içerisinde bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz hizmet veren bu firmalar ve bunların dışındaki başka firmalar belirli ücret karşılığında sadece kendinizin belirlemiş olduğu isimde web site kurmanızı sağlarlar. Bu tür firmalar web sitesi kurmak isteyen kişiler için önceden hazırlanmış hazır şablonlar sunarlar ve bu şablonların kullanımı sürükle-bırak yöntemi ile çalışmakta olup son derece basittir.

Web sitesi kurmak için belirli bir ücret(genelde yıllık) ödeyerek hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan sürükle-bırak yöntemi ile kendi web sitenizi tasarlayarak bir web site sahibi olabilirsiniz. Hazır şablonlar üzerinde değişiklikler yapabilir, farklı renkte ve farklı modelde yeni şablonlar hazırlayabilirsiniz. Benim sitemin amacı internetten para kazanmak isteyen girişimcilere yardımcı olmak olduğu için sizin de amacınızın satış ortaklığı(affiliate marketing) yöntemini kullanarak para kazanmak olduğunu düşünüyorum. Eğer siz de satış ortaklığı(affiliate marketing) yöntemini kullanarak internetten para kazanmak için bir web sitesi kurmak istiyorsanız; size bahsetmiş olduğumuz bu hazır şablon  web sitelerini kullanmanızı ÖNERMİYORUM.

Web sitesi kurmak için madem bu tarz firmaları önermiyorsun neden anlattın diyebilirsiniz. Yazımda da bahsettiğim gibi amacınız internetten para kazanmak değilse bu tarz hazır şablon web sitelerini kullanabilirsiniz. Ancak amacınız internetten para kazanmak ise size dünyada en çok kullanılan ve arama motorları tarafından en çok sevilen blog sistemi olan WordPress’i kullanmanızı tavsiye ediyorum. Satış ortaklığı(affiliate marketing) yöntemini kullanarak internetten para kazanmak isteyen milyonlarca girişimci WordPress’i kullanmaktadır ve WordPress in arama motorları tarafından sevilmesi sayesinde kurmuş oldukları web siteleri arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmektedir.

Arama motorları hazır şablon web sitelerini pek sevmez ve hazır şablon kullanılarak hazırlanmış web sitelerinin üst sıralara çıkması WordPress kullanılarak hazırlanmış web sitelerine göre daha zordur. Satış ortaklığı(affiliate marketing) yöntemini kullanarak internetten para kazanmak için web sitesi kurmak istiyorsanız kesinlikle WordPress i kullanmalısınız. WordPress’i web sitesi kumak isteyen kişiler için hazırlanmış, ücretsiz,  kapsamlı bir yazılım olarak tanımlayabiliriz. WordPress kişisel web site/blogunuzu oluşturabilmeniz için size yazılım hizmetini ücretsiz olarak sunmaktadır. WordPress’i kullanarak yazılarınızı, fotoğraflarınızı, duygu düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz bir blog sayfası hazırlayabileceğiniz gibi kurumsal web siteleri, e-ticaret siteleri gibi daha kapsamlı web siteleri de hazırlayabilirsiniz.

Satış ortaklığı(affiliate marketing) yöntemini kullanarak internetten para kazanmak için WordPress’i kullanarak web sitesi kurmak size bir çok avantaj sağlayacaktır. Bu avantajlardan en önemlisi satış ortaklığı(affiliate marketing) yönteminin vazgeçilmezleri olan arama motorlarının WordPress ile hazırlanmış web sitelerini sevmesi ve onlara daha fazla değer vermesidir. WordPress ile hazırlayacağınız web sitelerinin görünümlerini saniyeler içinde değiştirebilirsiniz. WordPress’e ekleyebileceğiniz eklentiler ile web sitenizi kendi isteğinize göre düzenleyebilir ve daha güzel bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

İnternetten para kazanmak istiyorsanız satış ortaklığı(affiliate marketing) yöntemini uygulamanızı tavsiye ediyorum. Satış ortaklığı(affiliate marketing) yöntemini uygularken web sitesi kurmak istiyorsanız kuracağınız web sitesini WordPress’i kullanarak kurmanızı tavsiye ediyorum. WordPress ile kuracağınız web sitesi sizi rakiplerinizden bir adım öne geçirecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *