SATIŞ ORTAKLIĞI(AFFILIATE MARKETING) YÖNTEMI İLE İNTERNETTEN SATIŞ YAPILIR MI?

By |

Eski yıllardan beri süre gelen ticaret alışkanlıklarımız teknolojinin gelişmesi ile artık farklı bir boyuta taşınmıştır. Teknolojinin sağlamış olduğu olanaklar sayesinde ticaret günden güne sanal ortama taşınmaya devam etmekte ve her geçen gün daha fazla insan internetten satış yapmaktadır. İnternetin uygulama alanının neredeyse bütün sektörleri kapsıyor olması internete olan ilgiyi giderek arttırmaktadır. İnternetten satış yapmak isteyen ürün sahipleri daha fazla tüketiciye ulaşabilmek için bir internet sitesine sahip olmak istemekte ve kendi ürünlerini pazarlayabilmek için satış ortaklığı ağı firmalarına üye olmaktadırlar.

İnternetten satış yapmak sadece üreticilerin ilgilisini çeken bir kavram değildir. İnternetten para kazanmak isteyen ev hanımlarının, emeklilerin, öğrencilerin..vb her kesimden insanın da ilgisini çekmektedir. Türkiye’deki çalışma koşullarının zor olması ve verilen ücretlerin düşük olması insanları ek iş aramaya yönlendirmektedir ve insanlar daha fazla gelir elde etmenin yollarını aramaktadırlar. Son yıllarda bir çok insan internetten para kazanma, internetten satış, netten para kazanma, ek gelir gibi kavramları araştırmaya başlamış ve internetten para kazanmak konusunda bilgiler edinerek internetten para kazanmanın yollarını öğrenmeye çalışmaktadır.

İnsanlarda internetten satış yapmak arzusunu uyandıran en önemli unsur ise internetten gerçekten para kazanılıyor olması ve dünyadaki en zengin şirketlerin internet/bilişim sektöründeki şirketler olması gerçeğidir.(örn: Google, Facebook, Microsoft..vb) Eğer internetten para kazanılamıyor olsaydı bu şirketler dünyanın en büyük ve en zengin şirketleri olamazlardı. Bu şirketlerin milyon dolarlık bütçeleri, binlerce çalışanı var ben onlar gibi nasıl olabilirim diyebilirsiniz. İnternetten para kazanmak konusunu biraz araştırdıysanız bir çok yöntemin olduğunu fark etmişsinizdir. Tabi ki siz tek başınıza bu şirketlerin başarılarını yakalayamazsınız ancak belirlemiş olduğunuz hedeflere ulaşarak kendi başarınızı elde edebilirsiniz.

İnternetten para kazanmak için belirlemiş olduğunuz hedef aylık 100 TL kazanmak olabileceği gibi aylık 10.000 TL kazanmak da olabilir ve siz belirlemiş olduğunuz bu hedeflere ulaşabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz bu hedeflere ne zaman ulaşacağınız sizin bu konudaki bilgi deneyiminize, azminize, çalışma temponuza ve diğer faktörlere göre değişecektir. Ancak en önemlisi  uyguladığınız yönteme göre değişecektir. İnternetten para kazanmak konusu hakkında internette araştırma yaptığımızda anket doldurarak para kazanma, reklam izleyerek para kazanma, e-mail okuyarak para kazanma, download ederek para kazanma, youtube dan para kazanma, facebook dan para kazanma, yazı yazarak para kazanma vb. bir çok yöntemin olduğunu görebiliyoruz. Bu yöntemlerin hepsini deneyebilirsiniz ve para da kazanabilirsiniz ancak kazandığınız paraların miktarları ne kadar olacak ve kazandığınız miktarlar sizi tatmin edebilecek mi onu bilemiyoruz.

İnternetten para kazanmak için belirlediğiniz miktar ne kadar olursa olsun  internetten en çok para kazandıracak yöntemi size tanıtmak istiyorum. Size tanıtmak istediğim yöntemin ismi satış ortaklığı(affiliate marketing) yöntemidir. Satış ortaklığı(affiliate marketing) bütün dünyadaki internet girişimcileri tarafından internetten para kazanmak için en çok kullanılan yöntemdir. Bu yöntemin tercih edilmesindeki en önemli neden; satmak için herhangi bir ürüne sahip olmasanız bile hiç tanımadığınız birisinin ürününü, o ürünü satın almadan, pazarlayarak yüksek komisyonlar kazanabilmenizdir. Satış ortaklığı(affiliate marketing) yönteminde satmak istediğiniz ürüne satış ortağı olursunuz ve size verilen link üzerinden satış olduğu zaman komisyonunuz belirlemiş olduğunuz hesabınıza yatar. Sizin yapmanız gereken tek şey size verilen linki internet üzerinden hedef kitleye ulaştırmanız ve ihtiyacı olan kişilerin ürünü satın almalarını sağlamanızdır.

Satış ortaklığı(affiliate marketing) yöntemini kullanarak istediğiniz kadar ürüne satış ortağı olabilir ve internetten satış yaparak kazanç miktarınızı daha fazla arttırabilirsiniz. İnternetten gerçekten para kazanmak ve iyi kazançlar elde etmek istiyorsanız size satış ortaklığı(affiliate marketing) yöntemini kesinlikle uygulamanızı tavsiye ediyorum. Satış ortaklığı(affiliate marketing) ile internetten satış yapabilir ve internetten para kazanmak için belirlemiş olduğunuz hedeflerinize kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Satış ortaklığı hakkında daha detaylı bilgi bulabileceğiniz Satış Ortaklığı / Affiliate Marketing Para Kazandırıyor Mu ? yazımı okumanızı tavsiye ederim.Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *