SEO İpuçları – 1

By |

1) Html başlık etiketinde anahtar kelimeler/ ifadeler ekleyin. Ayrıca, diğer yüksek sayfa sıralama(pagerank) derecelerine sahip web sitelerinin SEO taktiklerini de model alabilirsiniz.

2) Link yapısının SEO ile uyumlu olmasına dikkat edin. En çok kullanılan video sitelerinin arama motoru ipuçlarından faydalanabilirsiniz.

3) Html gövde(body) kısmına anahtar kelimeler /ifadeler ekleyin. Ayrıca dünyanın önde gelen haber sitelerinin optimizasyon yöntemlerini taklit edebilirsiniz.

4) Web siteniz için kaliteli web hosting satın alın. Ayrıca en iyi wiki sitelerinin SEO konseptlerini örnek alabilirsin.

5) Hızlı yüklenen bir web sitesi kullanın. Ayrıca kendi alanınızdaki ilk 10 web sitesinin şablonlarını kendi siteniz için örnek alabilirsiniz.

6) Arama motorlarında ön planda çıkmak istediğiniz kelimeleri/cümleleri koyu harflerle yazabilirsiniz. Diğer portal sitelerinin optimizasyon tavsiyelerini de kopyalayabilirsiniz.

7)Kaliteli site içi linkler kullanabilirsiniz. Aramalarda üst sırada yer alan sanal dünya turu sitelerinin arama motorları modellerini inceleyebilirsiniz.

8) Web siteniz içerisinde kaliteli web site linkleri kullanmalısınız. Listeler şeklinde kaliteli web site adresleri paylaşan web sitelerinden, bloglardan yararlanabilirsiniz.

9) Web sitenize eklediğiniz görsellerin(resimler) isimlerine anahtar kelime/ifade ekleyin.  Web tabanlı bir kitap sitesinin SEO taktiklerini kontrol edip ondan yararlanabilirsiniz.

10) Web sitenize eklediğiniz görsellerin alt açıklama kısmına anahtar kelime/ifade ekleyin. Video paylaşım sitelerinin optimizasyon planlarını inceleyebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *