Xticaret Nedir ? Xticaret Güvenilir mi ? (Güncelleme: Network kapanmıştır)

By |

Daha önceki yazılarımda Türkiye’de satış ortaklığının henüz bilinmediğinden ve Türkiye’deki networklerin sayılarının çok az olduğundan bahsetmiştim. Bugün Türkiye’de dijital ürünlerin satışının yapıldığı en büyük ve en güvenilir network olan Xticareti sizlere tanıtacağım.

Basit olarak anlatmak gerekirse Xticaret ürünleri satmak isteyen ürün sahiplerini, ürün satışından komisyon kazanmak isteyen satış ortaklarını ve ürünü alan kişileri buluşturan bir platformdur. Ürün sahiplerinin, satış ortaklarının ve alıcıların ihtiyaç duydukları şey teknoloji alt yapısı ve güvenilirliktir. Xticaret pazarlama ve satış teknoloji alt yapısını ürün sahiplerine ve satış ortaklarına sunan Türkiye’deki ilk satış odaklı teknoloji platformudur. Sağlamış olduğu bu teknolojik alt yapısı ile ürün sahiplerinin ve satış ortaklarının güvenilir bir ortamda online ticaret yapmalarına olanak sağlamaktadır.

Peki sistem nasıl çalışıyor ?

Ürünlerini satmak isteyen ürün sahipleri ürünlerini, ürünlerine ait tanıtıcı yazılarını, görsellerini ve kendi web site adreslerine ait linkleri Xticaret platformuna eklerler. Eklemiş oldukları ürünler kendi kategorisi altında Xticaret ürünler sayfasında yer alır ve satışa hazır hale gelmiş olur. Ürün sahipleri ürünleri satmak isteyen satış ortakları için bir komisyon oranı belirlerler. Bu komisyon oranları dijital ürünlerde %40-%60 gibi yüksek komisyon oranları olabilmektedir. Bu komisyon oranları üründen ürüne farklılık göstermektedir. Ürün sahipleri ürünlerinin daha fazla satılmasını istediği için komisyon oranını yüksek tutmaya çalışmaktadır. Komisyon oranı ne kadar yüksekse ürünün satış ortakları tarafından tercih edilme oranı da o kadar yüksek olmaktadır.

xticaret-kategori

Xticaret e üye olan satış ortakları(affiliate) ürün sahiplerinin satışa sundukları tüm ürünleri, ürün detaylarını, komisyonları görebilir analizleri inceleyebilir, yorumları okuyabilir ve bu bilgiler sayesinde ürünler hakkında detaylı bilgi edinebilir. Ürünleri ve detaylarını inceleyerek kendisi için en uygun ürünü belirleyerek kendisi için özel hazırlanmış olan satış linkini sistemden alır. Almış olduğu bu linki kullanarak tanıtımlar yapar ve bu link üzerinden satış gerçekleştiğinde kendisi komisyon kazanır. Xticaret ürün sahiplerini, satış ortaklarını ve ürünü alan kişileri koruyan bir yapıya sahip güvenilir bir networktür. Ürün sahipleri ve satış ortakları kendi hesaplarına girdiklerinde hesaplarındaki tüm detayları görebilecekleri bir gösterge paneline sahiptirler. Bu panelde kaç tane satış yaptıkları, ne zaman yaptıkları, ne kadar kazandıkları vb. detayları anlık olarak takip edebilirler. Aynı şekilde ürünü alan kişi eğer ürünü/hizmeti teslim almadığı taktirde en geç 1 hafta içinde satis@xticaret.com  adreslerine bildirerek gerekli desteği alabilir. Ürünü alan kişi eğer ürünü alamazsa para iadesi talep edebilir.

  Xticaret Ürün Seçimi İle İlgili Videoyu İzleyebilirsiniz

** Video eski tarihli bir video ama içerik ve mantık aynı olduğu için paylaştım. Güncel websitesinde daha fazla ürün mevcuttur.

Xticaret Güvenilir mi ?

Ürün satın almak isteyenler açısından düşünürsek; güvenlik sertifikasına sahiptir ve kart bilgileri siteye ulaşmadan şifreli bir şekilde bankaya gönderilir. Aktivasyon anında yapılır ve ürünü satın alan kişi anında ürüne ulaşır. Ürün sahipleri ve satış ortakları açısından ise kazanmış oldukları kazançlar/komisyonlar gerçek zamanlı olarak hesaplarına geçer. Ürün sahibi de satış ortakları da kazançlarını anlık olarak kendi hesaplarından takip edebilirler. Ürün sahipleri ve satış ortakları birbirini tanımak ve iletişim kurmak zorunda değildir. Xticaret ürün sahipleri, satış ortakları ve ürünü alan kişiler için kesinlikle güvenlidir ve güvenilirdir. Ürün sahiplerinin ve satış ortaklarının kazançlarını banka hesaplarına ayda iki defa olmak üzere ödeme yapar.

Kendi hesabıma ait panelden birkaç satışı gösteren ekran görüntüsünü aşağıda paylaşıyorum. Sizde Xticarete ürün sahibi veya satış ortağı olarak üye olduğunuzda siz de aşağıdaki ekrana benzer bir ekrana sahip olacaksınız ve kazançlarınızı anlık olarak takip edebileceksiniz.

satış özetl

Belirtmiş olduğum gibi Xticaret dijital ürünler için satış ortaklığı sistemini Türkiye’de ilk başlatan networktür.(Şuan fiziksel ürünler de mevcuttur) Kazançlarınız üzerinden stopaj kesintisi yapılarak sizin yerinize devlete vergi ödemesi yapılır. Stopaj kesintisi yapıldıktan sonra geriye kalan tutar banka hesabınıza yatırılır. Dolayısıyla satış ortaklığı yapmak yasal bir iştir ve Xticaret yasal bir firmadır.

Xticaret Netpay Bilişim Hizmetleri Tek. Paz. ve Tic. Ltd. Şti. ismiyle Perpa Ticaret Merkezi A Blok 13.Kat No: 1995 Şişli / İstanbul adresinde faaliyet gösteren tamamen güvenilir ve yasal bir şirkettir.

Siz de bugün Xticarete  kayıt olarak çalışmalarınıza başlayabilirsiniz..

kayıt ol xticaret

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *