Xticaret Kapandı

By |

Türkiye’deki ilk affiliate networklerden birisi olan, dijital ürün satışında ilk olan, Xticaret son zamanlarda üyelerine ödemelerini yapmakta sıkıntı yaşıyordu. Ödemeler zamanında yatırılmıyor, gecikmeli olarak yatırılıyordu. Platformun bir çok üyesi gerek ürün sahibi gerek satış ortağı platformda maddi anlamda sıkıntının olduğunun farkındaydı. 

Yakın zaman içerisinde platformun kapanacağı ile ilgili haberler çıkmaya başlamıştı. Platformun sahibi Musa Erdoğmuş’un Türkiye’deki affiliate marketing / satış ortaklığı kavramının yeterince anlaşılamadığı, doğru kullanılamadığı ve bunun neticesinde de platformun gelirinin giderini karşılayamadığını ifade ettiği ve bu nedenle platformu kapatma kararı aldığı söyleniyor. Bir çoğumuz için satış ortaklığına ilk başladığımız platform olan xticaret artık faaliyetlerini sonlandırmıştır. 

Satış ortaklığı yöntemi ile gelir elde etmek istiyorsanız Xticaret platformuna benzer diğer alternatif networkler ile çalışabilirsiniz. Türkiye için Gelir Ortakları, Reklam Action, Odaklı Pazar gibi diğer affiliate networkleri çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. 

Yurtdışı platformlar için Clickbank, JVZoo, Commission Junction gibi diğer affiliate networkleri tercih edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *